niedziela, 6 maja 2018

Rowerek biegowy chillafish Bunzi 2w1

  Choć od ponad roku już z niego nie korzystamy to wreszcie pojawia się obiecana ocena rowerka biegowego chillafish.

Oli 2 Latka

  Rowerek jest stworzony dla dzieci w wieku od 1-3 lat. Tak naprawdę Oli zaczął korzystać z niego jak skończył 18 miesięcy i opanował sztukę chodzenia do perfekcji. Rowerek jest bardzo leciutki co jest wielką zaletą. Oli jest w stanie sam przenieść go przez krawężnik, próg itp. Rowerek jest niski mimo to z początku musieliśmy pomagać małemu na niego wejść.
  Rowerek ma możliwość ustawienia dwóch rozstawów kół.
3 koła i 2 koła.
3 koła idealne do początków nauki.
  Na samym początku Oli poprostu sobie na nim siadał i kazał się pchać z czasem sam zaczął kombinować aż w końcu załapał ruszanie. Mimo to nogi kurczowo łapały się ziemi. Z czasem zaczął podnosić nogi w górę i szaleć. (Tu należy uważać na spacerach gdyż jadąc z górki dziecko może się rozpędzić, a nie wie jeszcze jak hamować)
Przy ustawieniu 3 kółek siedzisko jest minimalnie niżej niż przy 2 kółkach co też jest zaletą dziecko jest w stanie postawić całą stopę na ziemi co zapewnia mu stabilność i bezpieczeństwo.
  Zmiana z 3 na 2 jest banalna wystarczy odkręcić śrubkę i przekręcić nogi i o to powstaje nam rowerek biegowy na 2 kółkach. Siodełko lekko się podnosi dzięki czemu nogi układają się wyżej i dziecku w wieku 2 lat jest łatwiej się odpychać. Namówienie Olcia na 2 kółka troszkę mi zajęło jednak teraz nie wyobraża sobie jazdy na 3 kółkach.
  W siodełku mamy mały schowek na jakąś zabaweczkę, ciasteczko. Oli miał problem z otwieraniem go jednak z czasem odgiął część zapinającą i problem znikł.
Kółka nie są gumowe ani plastikowe jest to tworzywo takie jak w wózkach spacerowych. Łatwo można je wyczyścić ściereczką nie niszczą się mimo ekstremalnego użytkowania.
Kierownica jest plastikowa jak i całość rowerka, nie nagrzewa się ani nie ślizga łatwa w utrzymaniu czystości i wygodna dla dziecka podczas jazdy.
Rowerek posiada w siodełku uchwyt dla rodzica dzięki czemu noszenie go gdy dziecko się znudzi jazdą nie jest uciążliwe.
  Ogólnie rowerek jest przeznaczony do 3 lat jednak rodzeństwo cioteczne w wieku 6-7 lat też na nim jeździło niestety ze względu na wagę coś uszkodziło w kółkach.
  I tu przechodzimy do wad.
Rowerek jest do 20 kg. W przypadku przeciążenia plastik może nadpęknąć, mieliśmy też problem z kółkami które zaczęły się blokować.
Jednak mąż pogrzebał i już da się jeździć jest to jednak przestrogą dla innych by uważać na obciążenie.
Mimo wytrzymałości jaką ma rowerek coś nam pękło w środku i lata. Nie wpływa to na jazdę jednak grzechocze co może być lekko irytujące.
Plastiki przy siedzeniu troszkę nam popękały mimo to oprócz wyglądu rowerek nie stracił na funkcjonalności.
Siedzisko ma ozdobne wytłoczenia, które ciężko jest doczyścić z ewentualnych lepkich zawartości.
Gdy rowerek skończył 3 lata użytkowania pękła nam kierownica, najprawdopodobniej z winy synka który dość mocno nią szarpał podczas zabawy. Wystarczało skleić taśmą i teraz użytkuje go siostra cioteczna Olcia.
Oli za miesiąc skończy 3 lata
  Czy polecamy rowerek TAK!
Jest naprawdę fajny i mimo mankamentów które nam się przydarzyły jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Jest to w sumie ulubiona zabawka Olcia. Jeździ nim po domu jak i po dworze.

  Nasza ocena to 4+ ze względu na pękające plastiki i zacięcie kółek.
Jeśli dalej się zastanawiacie czy kupić dziecku ten rowerek biegowy to powiemy wam tak:
  • Umiejętność utrzymania równowagi
  • Aktywnie spędzany czas
  • Pokonywanie przeszkód.
To rzeczy których Oli nauczył się od początku swojej przygody z rowerkiem.
Naprawdę polecamy gdy dziecko opanuje umiejętność chodzenia.
Teraz przesiadamy się na większy biegowy rower SCOOT XXL zobaczymy co to będzie :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz